İzmir'in En Renkli Festivali Bugün Başladı

Admin 18 Ağustos 2014 Bizden Haberler 290 -A+
İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteği ve Bayındır Belediyesinin organizasyonuyla gerçekleştirilen 17. Bayındır Çiçek Festivali başladı.
İzmir'in En Renkli Festivali Bugün Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli’nin yanı sıra milletvekilleri, Bayındır Kaymakamı Mehmet Makas, CHP İl Başkanı Ali Engin, ilçe belediye başkanları ve ilçe halkı festival coşkusuna katıldı. 2-4 Mayıs tarihleri arasında devam edecek festival, Menderes Bulvarı’ndan itibaren tören alanına kadar devam eden kortej yürüyüşü ile başladı.

Festival stantlarını ziyaret eden Başkan Kocaoğlu ve davetliler, vatandaşlar tarafından çiçekler ve bayraklarla karşılandı. Yörenin en önemli geçim kaynaklarından olan ve bölgede markalaşan çiçekçiliğin kutlandığı festival, 4 Mayıs Pazar günü sona erecek.

"İHRACAT YAPMALIYIZ"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, açılış konuşmasında Kent genelinde sözleşmeli üretim modelini hayata geçirdiklerini söyleyerek bundan sonraki aşamada ihracatın ödemine vurgu yaptı. Kocaoğlu, “Bütün tarım kooperatiflerini, onların üst birliklerini birleştirerek bu ürünleri yurtdışına ihraç etmemiz gerekiyor. Bu amaçla, ilçe belediyeleri, Büyükşehir Belediyesi, ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsası birlikte çalışmalı.” dedi. Bayındır’da çiçek kooperatifçiliğinin 10 yılda büyük sıçrama yaptığını söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Bazı illerimiz bizden sonra, Bayındır’dan çiçek almaya başladı. Umuyor ve diliyorum ki bu alımlar devam eder. Bayındır çiftçisine çiçek üreticisine destek devam eder.” şeklinde konuştu.

Yorumlar